header photo0
header photo

Aseri Vald

Sinine savi, sinine meri


Teated ja uudised

 

PÖÖRDUMINE


Lp Aseri ettevõtja ja elanik!

Aseri Vallavalitsuse nimel pöördub vallavanem Koit Oras Teie poole palvega leida toetusvõimalusi Aseri Kesktänava äärse kõrghaljastuse taastamiseks.

Aseri Kesktänava äärne kõrghaljastus (vahtrate ja pärnade allee) likvideeriti ligi viis aastat tagasi seoses vee- ja kanalisatsioonitorustike paigaldustöödega. Vahtra- ja pärnapuudel, mis jäid vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitusest kõrvale, esines palju haigusi ning vigastusi. Puude osaline säilitamine ei olnud otstarbekas.

Lugupeetud äriettevõtte juht ja valla elanik, oleme Teile juba ette tänulikud, kui leiate võimaluse toetada Aseri Kesktänava äärse kõrghaljastuse taastamist. Teeme üheskoos Aseri Kesktänava kaunimaks!

loe lähemalt...
Avaldatud: 16.08.2016
 

Politseimuuseum pakub külalistele tegevuslusti

Rakveres asuv kogupere teemapark Eesti Politseimuuseum (Tallinna 3) haarab kooliõpilasi ja ka täiskasvanuid omandama teadmisi kogemuste ja tegevuste põhiselt.


loe edasi...
Avaldatud: 12.08.2016
 

TEADE!

Eesti haigekassa Esmatasandi pakedi arenduse talituse spetsialist Made Bambus on kirjutanud artikli naiste sõeluuringutest. Sõeluuring on terviseuuring,  mis on mõeldud eelkõige tervetele, ilma kaebuste ja sümptomiteta naistele emakakaela- või rinnavähi varaseks avastamiseks. Eestis kutsutakse emakakaelavähi sõeluuringule naisi vanuses 30–55 ja rinnavähi sõeluuringule naisi vanuses 50–62.
 
2016. aasta I poolaastal on rinnavähi sõeluuringus osalenud 24,8% sihtrühma kuuluvatest naistest. Oleme rõõmsad, et oma tervise eest on hoolt kandnud ja sõeluuringutes aktiivselt osalenud Hiiumaa (66,3% sihtrühmast), Jõgevamaa (55,6%), Läänemaa (51,1%) ja Võrumaa (49,2%) naised. Aktiivsus on I poolaastal olnud madalam Ida-Virumaal (19,1%) ja Tartumaal (19,2%). Kuna I poolaastal mammograafiabussi vastuvõtte Saaremaal ja Raplamaal ei olnud ning Järvamaal oli buss kuni 5. juulini, sooviksime, et II poolaastal osaleksid sõeluuringutes aktiivsemalt ka nende piirkondade naised. Praeguseks on nendest maakondadest sõeluuringutel osalenud vastavalt 4%, 3,2% ja 4,6% sihtrühma kuuluvatest naistest.
 
Rinnavähi sõeluuringus kasutatavat rindade mammograafilist uuringut saab teha mammograafiabussis või külastates oma maakonna haiglat. II poolaasta mammograafiabussi ajakava ning uuringut läbiviivate raviasutuste kontaktid on lisatud manuses olevale artiklile.

Eesti keeles
Ha pycckom
Avaldatud: 12.08.2016
 

Laulasmaa spaa- ja konverentsihotell võtab tööle

Avaldatud: 10.08.2016
 

Suvekool 2016 / Летняя школа 2016

Sillamäe Lastekaitse Ühing ja partnerid kutsuvad kõiki osalema 2. – 4. septembril 2016 Remniku Õppe- ja puhkekeskuses toimuvasse suvekooli "Kasvame koos: Tark ja tugev pere".

Силламяеское Общество Защиты Детей совместно с партнерами приглашает принать участие в летней школе "Воспитывем вместе: мудрая и сильная семья" с 2-4 сентября 2016 в Центре учебы и отдыха в Ремнику (на берегу Чудского озера).

Suvekooli praktiline info - prakticheskaja informazia
Päevakava
Programma
Avaldatud: 02.08.2016
 

Töövõimet hindab juulist töötukassa


Tänavu 1. juulist tuleb pikaajalise tervisehäirega inimestel minna esmakordseks töövõime hindamiseks sotsiaalkindlustusameti asemel töötukassasse. Kel juba on kehtiv töövõimetus, on oodatud hindamisele isikliku korduvekspertiisi tähtajal – 2016. aasta sees sotsiaalkindlustusametisse ja 1. jaanuarist 2017 juba töövõime hindamiseks töötukassasse.

loe edasi...
Avaldatud: 04.07.2016